Що треба знати підприємцям Чернігівщини про використання РРО та програмних РРО

Головне управління ДПС у Чернігівській області нагадує платникам податків, щовідповідно до вимог Податкового кодексу України, обов’язок використання РРО/ПРРО під час здійснення розрахункових операцій з 01 січня 2022 року є обов’язковим для всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють розрахункові операції незалежновід виду діяльності та обсягу доходів за винятком фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку 1-ї групи.

Податківці звертають увагу платників на найбільш поширені порушення при використанні РРО/ПРРО

Головне управління ДПС у Чернігівській області в ході здійснення контрольно-перевірочних заходів проводить роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію підакцизної групи товарів. Платникам нагадують про обов’язок застосування РРО/ПРРО, звертають увагу на поновлення з 1 жовтня 2023 року відповідальності за порушення вимог Закону України від 6 липня 1995 року № 265-95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших Законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг, а також Закону України від 20.09.2019 №129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» у випадку здійснення ними розрахункових операцій.

За яких умов дозволено працювати програмному РРО у режимі офлайн

У зв’язку із набранням чинності 01.08.2023 Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», відновлено дію абзацу сьомого статті 5 цього Закону, у зв’язку з чим використання ПРРО в режимі офлайн без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, заборонено. Про це повідомила Державна податкова служба України.

Що потрібно знати про реєстрацію РРО та/або ПРРО в контролюючому органі

Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон), зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону.

Платники Чернігівщини у липні 2023 року сплатили до бюджетів  1,4 млрд грн податків і зборів та 984 млн грн єдиного внеску

Платники Чернігівщини у липні 2023 року сплатили до бюджетів 1,4 млрд грн податків і зборів та 984 млн грн єдиного внеску

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що у липні 2023 року до бюджетів усіх рівнів юридичними та фізичними особами сплачено понад 1,4 млрд грн податків та зборів.

У червні 2023 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів 1,4 млрд гривень податків та майже 997 млн грн єдиного внеску

Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує всім сумлінним платникам за сплату податків, збори, єдиного внеску та фінансову підтримку держави.