День пам'яті жертв Голодоморів

Дата: 27.11.2021 19:54

День пам'яті жертв Голодоморів – це щорічна жалобна дата в Україні. Наприкінці листопада ми вшановуємо пам'ять усіх людей, які загинули під час трьох голодоморів у ХХ столітті. Дата встановлена з метою вшанування пам'яті мільйонів наших співвітчизників, які постраждали від злочинних дій радянської влади.

Вперше пам'ятна дата була встановлена указом Леоніда Кучми в 1998 році. Відзначається вона щорічно в четверту суботу листопада. День пам'яті жертв Голодомору у 2021 році випадає на 27 листопада.

Офіційно свято називається Днем пам'яті жертв голодоморів, адже таких голодоморів було три: у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 рр.

Голодомор 1932-1933 років забрав найбільше життів: від 4,5 до 10 мільйонів життів за різними даними.

Голодомор був організований радянською владою і деякими країнами світу визнаний геноцидом українського народу. Сам Радянський Союз заперечував факт масової смерті українців від штучного голоду. Лише після здобуття незалежності були оприлюднені архівні документи та свідчення очевидців.