Служби безпеки ліквідувала транснаціональний канал контрабанди наркотиків і психотропів до європейських країн.

У результаті комплексних заходів у Києві та Чернігівській області затримано організатора наркобізнеса.

Ним виявився 28-річний мешканець столиці, який раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності за виготовлення і збут заборонених речовин.

Зловмисник організував переправлення до зарубіжних країн оптових партій канабісу, екстазі та особливо небезпечного психотропу – тетрагідроканабінолу (більш відомого як ТГК).

Для маскування «товару» фігурант приховував його в інгредієнтах кондитерських виробів, які власноруч виготовляв.

Потім запаковані «посилки» готував до відправки своїм іноземним «замовникам», яких знаходив через спеціально створену інтернет-платформу в Телеграм.

Втім, завдяки оперативному реагуванню СБУ вдалося запобігти переправленню за кордон партії психотропів на майже мільйон гривень.

Розрахунок за «товар» наркоділок планував отримати у безготівковий спосіб через сервіси обміну криптовалют.

Під час обшуків за місцем проживання фігуранта виявлено:

• підготовлені до продажу 2 кг канабісу;
  • 200 таблеток екстазі;
  • більше 50 одиниць кондитерських виробів з вмістом психотропу ТГК на загальну суму понад 1 мільйон гривень.

Крім того, вилучено обладнання для виготовлення заборонених речовин, мобільні телефони та сім-картки з доказами злочинної діяльності.

Наразі затриманому повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

• ч. 2 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів);
  • ч. 2 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).

Йому обрано запобіжний захід у виді перебування під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

Зловмиснику загрожує до 10 років тюрми.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Чернігівській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.