Перерахування страхових виплат у зв’язку з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням

Щороку з 1 березня призначені потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та особам, які мають право на страхові виплати в разі смерті потерпілого, щомісячні страхові виплати підлягають перерахуванню на коефіцієнт, що враховує показники зростання споживчих цін та середньої заробітної плати (доходу) в Україні (стаття 31 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”)

У 2024 році коефіцієнт збільшення щомісячних страхових виплат становить 1,0796 (постанова Кабінету Міністрів України від 23.02.2023 №185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році”).

Максимальний розмір збільшення за результатами індексації – 1 500 грн.

Перерахування проводиться в межах максимального розміру щомісячної страхової виплати, що становить чотири мінімальні заробітні плати (7 100 грн х 4 = 28 400 грн).

 Важливо!

Перерахування проводиться без звернення одержувачів страхових виплат. Виплату перерахованої з березня щомісячної страхової виплати буде забезпечено, починаючи з квітня.

 

Договір про добровільну сплату страхових внесків: що потрібно знати

 

  • Укладений договір про добровільну сплату страхових внесків діє протягом року (до 31 грудня поточного року). Протягом зазначеного періоду внесення змін до вже укладеного договору не передбачено, можливе лише скасування та укладання нового.
  • Скасування договору призводить до втрати застрахованою особою всіх визначених договором умов, зокрема втрати страхового стажу (стаття 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 9 липня 2003 року № 1058-IV). Відповідно, якщо за укладеним договором в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування зараховано страховий стаж, рекомендується  продовжувати використовувати його до закінчення строку дії.
  • Якщо за договором застрахованою особою не здійснювалося ніяких дій

(сплати внесків), такий договір може бути скасовано та укладено новий.

  • Перевірити зарахування страхового стажу можна в особистому кабінеті

застрахованої особи, сформувавши довідку за формою ОК-5.

 

ВАЖЛИВО!

У разі виникнення запитань, звертайтеся до фахівців з технічної підтримки вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України в Чернігівській області за тел. (0462) 603-470.

 

Більше інформації про добровільну сплату страхових внесків:

 

Добровільне страхування: як це працює?

https://www.pfu.gov.ua/2161327-dobrovilne-strahuvannya-prosto-i-zruchno-2/

 

Бажаючі взяти добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть укласти нові договори на 2024 рік

https://www.pfu.gov.ua/2162671-bazhayuchi-vzyaty-dobrovilnu-uchast-u-systemi-zagalnoobov-yazkovogo-derzhavnogo-pensijnogo-strahuvannya-mozhut-uklasty-novi-dogovory-na-2024-rik/

Типовий договір про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (Договір приєднання)

https://www.pfu.gov.ua/2155193-typovyj-dogovir-pro-dobrovilnu-splatu-strahovyh-vneskiv-na-zagalnoobov-yazkove-derzhavne-pensijne-strahuvannya-dogovir-pryyednannya-2/

Як перевірити інформацію про сплату добровільних пенсійних внесків?

https://www.pfu.gov.ua/2159589-yak-pereviryty-informatsiyu-pro-splatu-dobrovilnyh-pensijnyh-vneskiv/

Фото без опису