Державна цифрова телемережа МХ-7: що це та як підключитися

У Чернігівській області віднедавна почалося тестове мовлення телемережі МХ-7. Це безоплатний додатковий пакет каналів цифрового ефірного телебачення.

На відміну від наявного цифрового телебачення, ця мережа:

  • обслуговується державною, а не приватною компанією;
  • транслюється на хвилях метрового діапазону, які краще огинають перешкоди;
  • спеціально спроектована, щоб покрити території, де були проблеми з прийомом телесигналу, особливо в прикордонні.

Для кого потрібна телемережа МХ-7? Перш за все, для тих, хто хоче користуватися цифровим наземним ТБ, але зараз має проблеми з прийомом сигналу наявної мережі.

Щоб прийняти сигнал телемережі, потрібні:

  • власне телевізор;
  • тюнер DVB-Т2 (вбудовані у більшість сучасних телеприймачів; для телевізора старої моделі може знадобитися окремий тюнер- приставка);
  • телеантена (зовнішня чи внутрішня).

Якщо ви зараз користуєтеся цифровим ефірним телебаченням, але сигнал слабкий та/чи часто пропадає — спробуйте підключитися до телемережі МХ- 7.

Для цього просто запустіть режим автопошуку каналів у меню тюнера (якщо він окремий) чи телевізора. Як саме це зробити — вказано в інструкції до вашої моделі обладнання.

Якщо все вийде, у вас на телевізорі додатково з’являться канали мережі МХ-7. Наразі їх 9. Оскільки мережа працює у тестовому режимі, їхній перелік та кількість з часом можуть змінюватися. Остаточно канали будуть визначені та зафіксовані після остаточного введення телемережі в експлуатацію.

Найкраще для прийому телесигналу МХ-7 підійде антена метрового діапазону. Метрового діапазону — це, наприклад, старі антени для прийому аналогового ТБ, які багато в кого збереглися.

Також підходять вседіапазонні антени, які багато хто використовував для прийому цифрового ТБ раніше. Наприклад, так звані «польські», дуже поширені у домогосподарствах.

На практиці, на невеликій відстані від передавача, сигнал можна прийняти і на дециметрові антени, а також на примітивні штирьові.

Чим далі ви від телевежі і чим більше перешкод на шляху до неї, тим гірший буде прийом на внутрішню (та, що стоїть у кімнаті) антену, незалежно від її типу. У віддалених населених пунктах краще використовувати антени зовнішні. І монтувати їх якнайвище.

Тюнер має бути стандарту DVB-Т2. Якщо купуєте тюнер — переконайтеся, що його вихідні роз’єми підходять до вхідних роз’ємів вашого телевізора. В іншому конкретна модель тюнера та його ціна не мають значення — вони можуть впливати лише на додаткові функції, а не на прийом телесигналу.