Фото без опису

3 липня з нагоди Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day) на території Чернігівської області планується проведення екологічного флешмобу «ЕКОЛОГІЯ В ДІЇ: ПАКЕТАМ ТОРБА!». Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації пропонує органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам та установам, навчальним закладам, жителям та гостям області у цей день долучитися до заходу, зокрема відмовитися від використання поліетилену та скористатися екоторбинками, паперовими пакетами й іншими побутовими предметами, що не шкодять довкіллю. Мета заходу – акцентувати увагу до проблем надмірного використання пластику, формування відповідального ставлення до споживання й утилізації шкідливих ресурсів серед населення.

ЧОМУ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ПОЛІЕТИЛЕН? У довкіллі пластик перетворюється на мікрочастинки, які потрапляють у ґрунт, воду та повітря. Пластикові пакети, як і увесь одноразовий пластик, виготовляються переважно з викопного палива, що спричиняє кліматичну кризу. Цифри вражають: - щорічно у світі виготовляється понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 одиниць на кожного дорослого мешканця Землі, переробляються з них лише 10%-15%; - щохвилини у світі використовується близько мільйона пакетів; - у природному середовищі поліетилен розкладається понад двісті років, а пластик – майже 450. У Європейському Союзі, аби запобігти пластиковому засміченню, схвалено Директиву 2015/20 про зменшення споживання легких пластикових пакетів, що вносить зміни до директиви 94/62 про упаковку і відходи упаковки.

Україна також зробила важливий крок у напрямку зменшення споживання пластикових пакетів. Понад 2 роки тому вступив у дію Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Відтоді, за інформацією Міністерства економіки, українці зменшили використання пластикових пакетів, залежно від різновиду, на 40-90%. Тож закликаємо долучитися до вищевказаного екологічного заходу та надіслати інформацію про участь своєї установи чи закладу у флешмобі, за можливості додати фотозвіт для підготовки підсумкової інформації для висвітлення в Інтернет-мережі і медіа. Разом ми зробимо Україну чистішою! Матеріали необхідно до 04 липня надсилати Департаменту на електронну пошту: deko_post@cg.gov.ua