Про це попереджають у службі зайнятості. Бо серед офіційно зареєстрованих безробітних є такі, які намагаються «всидіти на двох стільцях», а саме: перебувати у статусі безробітного, отримуючи допомогу по безробіттю, та паралельно мати інший дохід. Такі дії обертаються несприятливими наслідками, передусім, для самих безробітних. А незаконно отримані кошти рано чи пізно доведеться повертати.

Отож, зареєстрований безробітний повинен повідомляти про:

• працевлаштування;

• укладання цивільно-правової угоди про виконання робіт/надання послуг;

• започаткування власної справи;

• отримання соціальних виплат.

Можливі наслідки зловживання статусом безробітного:

• скорочення тривалості виплат;

• стягнення неправомірно виплачених коштів;

• кримінальна відповідальність.

Довідково: Протягом січня 2022 року в області виявлено 10 осіб, які неправомірно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 67,9 тис. грн.

Тим, хто ухиляється від повернення коштів, доведеться мати справу з правоохоронними та судовими органами.