Фото без опису

Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право безоплатно за кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, пройти навчання за однією з 123 професій та спеціальностей, затверджених Кабміном. Отримати його можуть громадяни деяких категорій, які мають професійно-технічну, фахову передвищу або вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні та не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду. Це - особи віком 45+; звільнені з військової служби (крім строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Держспецзв'язку, податкової міліції тощо; учасники АТО; внутрішньо переміщені особи; люди з інвалідністю; особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України; особи, які у період дії воєнного стану отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії. Основна мета видачі ваучера - підвищення конкурентоспроможності людини на ринку праці та розширення можливостей для працевлаштування.

За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію. Професію чи спеціальність, заклад освіти та форму навчання людина вибирає самостійно. Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент прийняття рішення про його видачу. Нині це - 26 840 гривень. Якщо вартість навчання більша, то різницю доплачує людина або ж роботодавець.

Цьогоріч на Чернігівщині 258 осіб отримали ваучер на навчання. Більшість з них – люди віком 45+. Також цією послугою скористалися 12 осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, 10 переселенців та учасник бойових дій. Наші земляки для навчання обрали такі робітничі професії: «кухар», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва», «слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «машиніст крана автомобільного», «електрогазозварник», «кондитер», «водій автотранспортних засобів», «монтажник гіпсокартонних конструкцій», «оператор котельні». Були й бажаючі підвищити кваліфікацію за професіями «водій тролейбуса» та «медсестринство».

За допомогою ваучера також можна здобути вищу освіту і цією можливістю у поточному році скористалися 29 жителів області. Популярністю користуються такі спеціальності: «Психологія», «Автомобільний транспорт», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Соціальна робота», «Харчові технології», «Туризм і рекреація», «Будівництво та цивільна інженерія», «Геодезія та землеустрій», «Дошкільне виховання», «Цивільна безпека», «Агрономія».

Докладніше про ваучер тут https://is.gd/6czbRh

Подати заявку на отримання ваучера можна онлайн https://is.gd/quzCHf

За консультаціями звертайтесь до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості