Фото без опису

Вона переїхала до Чернігова з прикордонної Семенівки. Там  - 13 років мала власний бізнес, чоловік також був при роботі, разом виховували 4-х дітей і виїжджати нікуди не збиралися. Наважилися лише тоді, коли у сусідський двір, в 30 метрах від їхнього будинку, прилетіло…

Охарактеризувати наш стан тоді можна було одним словом – шок, бо ми не знали, як будемо жити далі,  - каже Євгенія. Оговтались від пережитого лише на новому місці й вирішили «стукати в усі двері». І першими стали двері  обласного центру зайнятості – сюди, замість міського центру, жінку «привів» навігатор. Тут вона дізналася про грантову програму «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», за якою на старт або розвиток бізнесу можна отримати від 50 до 250 тис. грн в залежності від кількості створених робочих місць (одного або двох). Повертати ж кошти доведеться  шляхом сплати податків і зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.

«До останнього не вірила у цю можливість для себе. Та бажання продовжувати займатися улюбленою справою переважило. Вирішила спробувати відкрити у Чернігові експрес-перукарню з помірними цінами, аби бізнес швидше запрацював», - говорить переселенка .

З першого разу подати бізнес-план через портал «Дія» не вдалося – на електронну пошту прийшли зауваження, які потрібно було виправити. Та це не зупинило жінку на  півдорозі - доопрацьований бізнес-план разом із заявою вона ще раз подала через «Дію», згодом презентувала свою ідею комісії обласного центру зайнятості, дочекалася позитивного рішення Державного центру зайнятості і… очікуваних грантових коштів.

Їх вона спрямувала на купівлю обладнання, меблів, матеріалів, оренду приміщення, виготовлення рекламної вивіски тощо. Місцезнаходження свого закладу – ринок «Вісла», підприємниця обрала не випадково. Тут завжди великий потік людей, серед яких як місцеві мешканці, так і гості міста, які приїздять сюди у своїх справах. Отож у них зявиться нагода заодно зробити ще одну важливу справу – відвідати перукарню. Окрім експрес-стрижок, тут можна зробити весільні та святкові зачіски, фарбування, колорування волосся за сучасними технологіями та доступними цінами. Послуги швидко та якісно – у цьому наша перевага, - каже  Євгенія Голуб.

 

Консультації щодо мікрогрантів можна отримати на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv   

 

                Світлана Шеремет, Чернігівський обласний центр зайнятості